Élő közvetítés: Magyarország-Olaszország elődöntő

Ma 21:40-től a magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntőt játszik Olaszország csapata ellen a zágrábi Európa-bajnokságon. A blogon élő, szöveges közvetítés formájában követhetitek nyomon az eseményeket.

Hajrá Magyarok!

Magyarország–Olaszország
8:10

Negyedik negyed

Vége a meccsnek, olasz győzelem. A magyarok nem tudtak vezetni a meccsen, ez a játék nem volt elég a győzelemhez. A bronzmeccsen a szerbek ellen játszunk majd. Horvát-olasz döntőt rendeznek.

Szivós Márton ellen már megint kontrát ítélnek! Az olaszok húzzák az időt, még fél perc a meccsből, Hosnyánszky találata fölémegy.

Alig több, mint egy perc van a meccsből, magyar támadás és időkérés. Izgalamas a végjáték! Hajrá magyarok!

Szivós megint villan, bombagólt szerez! 8:10

Újabb olasz gól… megint 3 az olasz előny (7-10)

Szivós Márton szépít! Jól helyezkedik, elszakad az emberétől a kapu előtt, és Biros passzát ráhúzza. Gyönyörű találat. (7-9)

Kivédekezzük a hátrányt, és előnybe kerülünk, de Vámos labdája a kapufán pattan. Vészesen fogy az idő.

Újabb olasz megúszás, és kiállítás, Alessandro Campagna időt kér. Most dőlhet el a meccs. Ki kell védekezni.

Varga Dénest kiküldik, az emberelőnyt Giacoppo haszálja ki. Még öt perc van a meccsből, és háromgólos hátrány..

Kis Gábor megúszik, de kiamarad a helyzet.

Varga Dániel nagy helyzetet hagy ki: visszaúszás után a kapu előtt elszakad emberétől, de fejbelövi a kapust.

A magyar kapusra nem lehet nagy panasz, megint véd, majd újabb sikertelen magyar akció utána.

Jó lenne egyenlíteni, és megnyerni a meccset, Varga Dénes úszik a ladáért, de megint lemarad. Hajrá fiúk!

Harmadik negyed

…de a talján kapus ezt is kivédi. Vége a negyednek, még mindig kettővel vezet az ellenfél.

Kis Gábor ötméterest harcol ki Varga Dénes lövi…

Madaras próbálkozik, de Tempesti véd, visszakerül a magyarokhoz a labda.

Olasz időkérés és emberhátrányban a magyar csapat. Olaszország megint eredményes, Luongo lövi a gólt. (6-8)

Nagy Viktor védi ki az olasz kontratámadást, és megint emberelőnybe kerül a magyar csapat. Időkérés után azonban nem sikeres a magyar csapat.

Kivédekezett olasz támadás után megint magyar akció, ráadásul emberelőnyből, de Biros nem lő gólt.

Hosnyánszky Norbert köszön be az olasz kapuba. Szépítünk! (6-7)

Nagy Viktor szépen véd, és máris emberelőnyben játszhat a magyar csapat.

Nagy Viktor a magyar kapuban, de sajnos ő sem tudja útját állni az újabb olasz gólnak. (5-7)

Nem szeppennek meg a magyar játékosok sem: emberelőnyből Biros passzol Madarashoz, aki megint gólt lő. (5:6)

És itt még nincs vége.. Hárait kiküldik és az emberelőnyből megint olasz gól születik. Megint két gól a különbség (4-6).

Sajnos az olaszok rögtön válaszolni tudnak 4-5 az állás.

Micsoda magyar GÓL! Kis Gábor gyönyörű centertalálatával kiegyenlít a magyar csapat (4:4).

Marad a szokás: az olaszok hozzák el a labdát a ráúszásnál.

Nagyszünetre tehát egygólos magyar hátránnyal vonul a csapat, javuló játék, de még mindig nem elég a vezetéshez. Várjuk a folytatást. Szerintetek győzni tud a magyar csapat? Vagy nem lesz elég a döntőbe jutáshoz?

Második negyed

Az utolsó másodpercekben magyar támadás, de nem tudnak újból egyenlíteni a magyar játékosok.

Még fél perc a negyedből, az olaszok támadnak, de egy magyar játékost kiküldenek, és gól születik belőle. Valentino Gallo volt szemfüles ezúttal. (3-4)

Szécsi hatalmas védése után megint Madaras Norbert villan: egyenlít! 3-3

Újabb magyar labdaszerzés, majd emberelőny, de Tempestit ma hőssé avatják a magyar játékosok. Ezúttal Varga Dániel lövését védi.

GÓÓL!! Méghozzá megint magyar találat: Madaras Norbert emberelőnyből lövi. 2-3

Madaras Norbert labdaszerzését követően kicsit megúszik a magyar csapat, de az olaszok felzárkóznak. Sajnos kontra a vége, ebből sem lett gól.

Sajnos megint Tempesti védi Varga Dénes gyönyörű lövését. Ismét az olaszok támadnak, a másik oldalon a csavart Szécsi védi.

Sajnos az olaszok szinte lemásolják a magyar akciót: olasz emberelőnyből olasz gól. 1-3

GÓÓÓL!!! Magyar emberelőnyből Szivós Márton passzából Varga Dániel lő a kapuba! Szép akció volt, csak így tovább! 1-2

Megint az olaszok hozzák el a labdát, de első támadásukat kivédekezzük.

Hamarosan kezdődik a második negyed, a magyar védekezés eddig nem rossz, viszont támadásban pontosabbnak kell lenni. Az olaszok kemény emberfogással akadályozzák a magyar akciókat.

Első negyed

Nem szüleik újabb gól, így 2-0-ás olasz vezetéssel végződik az első negyed.

A negyed végén az olaszok támadnak emberelőnyben.

Sarokdobás után magyar emberelőny, amit sajnos Hosnyánszky labdája a kapufára pattan.

Sajnos már kétgólos. Az ötméteres után felúszó olasz játékosra nem figyel senki, és a kapufáról kipattanó labda az olaszokhoz kerül, és nem hibának. 0-2

Biros Péter lövi… sajnos nem a kapuba. Tempesti véd. Marad az egygólos olasz vezetés.

Olasz kiállítás, magyar emberelőny, majd Szívós Mártonnal szabálytalankodnak, és ötméterest ítél a bíró!!

Olasz ejtésgóllal vezet a talján csapat. Szécsi nem tudta védeni a kapufáról pattanó labdát. 0-1

Eddig kiváló a magyar védekezés, jó a blokk, és nem tudtak kapura lőni az olaszok az első három percben.

Varga Dénes gólját nem adja meg a bíró, kontrát fújt. Még mindig nincs gól a meccsen.

Varga Dénes és Madaras Norbert labdája is a kpu mellé suahn. Újra az olaszok támadhatnak.

Megkezdődött a mérkőzés, az első ráúszást az olaszok vezethetik.

Magyarország csoportelsőként jutott tovább az elődöntőbe. Olaszország az A csoport második helyén végzett, és középdöntőt játszott Németországgal, és simán 6:2-re győzött.

Amelyik csapat a mai meccsen nyer, Horvátországgal vívhatja a döntőt. A házigazdák 10-9re győzték le a szerbeket a másik elődöntőben.