Magyarország–Románia – élő közvetítés

Köszöntünk mindenkit a Magyarország–Románia barátságos mérkőzés eseményeit olvashatjátok. Hajrá magyarok!

Magyarország–Románia
0–1

gólszerző: Ghioane 42′

VÉGE! Hát ezt nem kellett volna elveszíteni. Ghioane góljával a románok nyernek. S én elvesztettem az előbbi fogadást, de az mindegy.

Három perc hosszabbítást ad a bíró, de a román kommentátorok már győzelemről beszélnek. Ezért lesz 1-1! Fogadjunk?

90. perc – Újabb elpuskázott szabadrúgás.

88. perc – Juhász pofázik a bírónak, sárgát kap.

87. perc – Ebben a félidőben talán ez volt az egyetlen alkalom, hogy a románok a tizenhatoson belül matattak egy kicsit.

85. perc – Ki kéne már egyenlíteni. Azt mondják, egy nő annál izgalmasabb, minél többet kell várni rá. Hát a gól nem ilyen!

Chivu le, Constantinfel, Bodor le, Vadócz fel. Cserék.

82. perc – Bomba szállt a román kapu felé, de sajnos kikerülte. Hajnal csattintotta meg a labdát.

Chivunak meghúzódtak az izmai, a földön feküdt, de éppen arra ment egy magyar idítás, s úgy, fekvő helyzetből kifejelte. Szép volt.

79. perc – Priskinnel próbálkozik Koeman. Torghelle jön a kispadra.

76. perc – Gyepest Fehér váltja. A románoknál feljött Roman, de nem tudom ki jött le, mert pisiltem. Muszáj volt na. Bocs.

73. perc – Újabb kihagyott helyzet, Hajnal labdája nem ér el a kapuig.

71. perc – Torghelle próbálkozik, gyengécske kísérlet. Ja, és les is, de ezt nem vette észre a partjelző.

68. perc – Juhász ismét közel áll a gólhoz, de most egy méternyivel a kapu mellé fejel.

66. perc – Jó szögből jönnek a magyrok egy szabadrúgással. A falba rúgja Halmosi.

64. perc – Juhász Roland áll közel az egyenlítéshez, de kcisivel fölé megy a labda.

59. perc – Kettős csere a románoknál is. Max Nicu és Rădoi jön le, Codrea és Goian érkeznek a helyükbe.

Nagyon benne van a levegőben az egyenlítő gól. Meddig várat magára?

55. perc – Támadunk veszettül, de nem sikerül a kaput sem eltalálni rendesen.

A focitörténet során huszonhat magyar nemzetiségű játékos szerepelt a román válogatottban. Vasile Miriuţa az egyetlen román játékos, aki magára öltötte a magyar címeres mezt: a Ferencvárosban, az Újpestben és a Honvédban is megfordult játékos kilenc alkalommal szerepelt a válogatottban, amelynek színeiben egy gólt szerzett.

52. perc – Egy újabb szögletet Gyepes fejel mellé. Egyelőre nyomás alatt tartjuk a románokat. Ha az eredmény is ezt igazolná…

51. perc – Magyar szöglet, a labda elsuhan a kapu előtt. Pedig ebből lehetett volna valami.

Nem csak a szurkolók, a játék is egy árnyalattal durvább lett a második játékrész elejére.

A román szurkolók lelátójában nem bírnak magukkal, közéjük mennek a rendfenntartók. Füst a levegőben.

46. perc – Folyik a buli, magyar támadások befejezés nélkül.

Kezdődik nemsokára a második félidő. Koeman pályára állította Gera Zolit és Rudolf Gergelyt is. Támadó játékra számíthatunk. Csak ne menjen a nem túl csillogó védelem róvására.

A két csapat egymás elleni mérlegéről olvashattok a korábbi bejegyzésünkben. Katt ide!

45+2. perc – A románok kapnak még egy szabadrúgást veszélyes szögből, de a falba rúgják. Félidő.

Kicsit helytelenül íródott pár percig az idő, nem látszik a TV-ben hogy hányadik percben járunk, csak a másodpercek jók. Kb 2-3 perccel korábban történtek az események a cseréig.

Beindul egy “cigányok” skandálás.

42. perc – GÓL. A románok vezetést szereztek. Kár érte, védelmi hiba miatt kapjuk, teljesen üresen maradt és a tizenhatos bal oldaláról Ghioane bevarrja a hosszó sarokba.

A román válogatott három hét múlva a franciák ellen lép pályára, akik ma ugynúgy, ahogy Románia is, csak 1-0-ra tudták megverni a Feröer-szigeteket. Ma öt vb-selejtezőt játszottak.

41. perc – Dănănae helyébe feljön Maftei. A hátvéd lesérült. Nem esküdnék meg rá, hogy Dzsudzsák miatt.

A románok a legsúlyosabb vereséget 1948-ban szenvedték el, az akkori Balkán-kupa összecsapáson Puskásék 9-0-lal leckéztették meg a trikolórokat. Románia legnagyobb arányú győzelmét Bukarestben mérte a magyarokra 1933-ban: az akkori Amatőr Közép-Európa Kupa találkozón 5-1-es hazai siker született.

Az utóbbi percekben kicsit jobbak vagyunk, és azt hiszem nem elfogultan mondom ezt.

35. perc – Szöglettel párosított nem éppen veszélytelen magyar támadás. De ennél több kell.

33. percben matatunk, kitűnő eddig a hangulat, rendbontásnak jele nincs. Vagy a normális szurkolók hangja elnyomja a vadakét.

A meccsre mintegy 25 ezer ember látogatott ki, románok alig vannak többen száznál (ezt egyik román oldalon olvastam, nem agyonütni, ha nem így van).

29. perc – Max Nicu szembeköpi magát. Na ez látványos volt!

Az amúgyis dinamikus (de kevésbé látványos) meccs felpörgött a magyar akció után.

25. perc – És a szögletből egymás utáni két kapufát fejelnek a magyarok. Közben támadó szabálytalanság.

24. perc – Nagy magyar helyzet! Huszti szabadrúgásból ad be, nem sikerül befejelni, szöglet lett a dologból.

Legutóbb 2004-ben csaptak össze a felek: a ciprusi barátságos találkozón az akkor a válogatott élére frissen kinevezett Lothar Matthäus irányította magyarok 3-0-s vereséget szenvedtek Anghel Iordănescu legényeitől. Az akkori felállitásokból csupán Bodnár László és Gera Zoltán szerepel a hazaiak keretében, míg a vendégek közül Dănciulescu, Marica és Marius Constantin kapott behívót az akkor szereplő játékosok közül.

19. perc – Mezőnyjáték folyik, a támadások belehalnak néhány passzba.

Eléggé “egyensúlyban” játszanak, egyik csapat sem emelkedik feljebb.

12. perc – Első fontosabb akció. A románoknak nem jön össze, szerelünk.

8. perc – Próbálkozik mindkét csapat, de eddig egyik sem “veszélyeskedik”.

Kolozsvári vonatkozásban elmondható, hogy az egyetlen CFR-játékos Bogdan Mara.

A játékvezető egyébként szlovák. Hogy ez a három nemzet hogy talált egymásra a focipályán…?!

1. perc – A románok megkezdik a játékot ebben a pillanatban.

A magyar himnusz végét is elfütyülik. Ez a türelmetlenek játéka, a román himnusz esetében is az volt.

A román himnuszt kicsit agyonnyúzták. Enyhe füttyszó a himnusz végén. Annyira enyhe hogy a román kommentátor nem is emeli ki.

A játékosok STOP VIOLENCE feliratú mezben állnak a himnusz alatt.

És következnek a himnuszok.

Kezdőcsapatok:
MAGYARORSZÁG: Babos – Vanczák, Gyepes, Juhász R., Bodor – Halmosi, Dárdai, Hajnal, Dzsudzsák – Huszti – Torghelle.

ROMÁNIA: Coman – Dănănae, Rădoi, Chivu, Neşu – Mara, Apostol, Ghioane, Max – Dănciulescu, Marica.

Marian Cozma emlékére rendezik a mai meccset, ennek a megemlékezésnek lehetünk tanúi jelenleg.