Vereség Kanadától

Kikapott a magyar női vízilabda-válogatott a negyeddöntőben. A kanadai csapat ellen vívott meccs első negyedében rögtön kétgólos hátrányból kellett felállni, és ez Drávucz Rita két góljával még sikerült is. A második negyedben vezetett is a magyar csapat, ugyan csak egy góllal, és mindig egyenlítettek a kanadaiak. Eddig nem is volt túl sok gond a magyar játékkal, a védekezés összeállt, a kapus védett, de támadásban volt még mit javítani. Az ellenfél szoros emberfogással jött ki a magyar támadókra, és általában sikerült megakadályozniuk a gólt. A harmadik negyedben aztán teljesen szétesett a magyar csapat, a gólhelyzetek egyre kimaradtak, az emberelőnyöket sem sikerült értékesíteni. A kanadaiak pedig kihasználták a magyar védelem hiányosságait, távoli lövésekkel kísérleteztek, és fontos gólokat szereztek. Az utolsó negyedre már háromgólos hátránnyal fordult Petrovics Mátyás csapata. A negyedik negyed sem hozott változást a játékban és a kanadaiak végleg eldöntötték a meccset.

A megfiatalított magyar csapattól a világbajnokság előtt nem volt feltétlen elvárás a négy közé jutás, de a csoportmeccsek magabiztos játékát látva joggal lehetett bízni a folytatásban. Az viszont igaz, hogy az egyik felkészülési tornán ebben a hónapban a kanadaiak már legyőzték két góllal a magyar együttest.

A végeredmény tehát 7-9 (2-2, 2-2, 1-3, 2-2), a magyar válogatott az 5-8. helyért játszik a továbbiakban.