Vizes vb – élő közvetítés a Kanada elleni vízilabda mérkőzésről

Tegnap a magyar női vízilabda válogatott már lejátszotta első meccsét. Kínát elverték a lányok 10-7-re. Ma a férfiak is bemutatkoznak. Első ellenfelük Kanada lesz.

Köszöntök mindenkit, hajrá magyarok!

Magyarország-Kanada
15-6

Vége a meccsnek! A magyar válogatott simán, 15-6-ra veri meg Kanada válogatottját. Nem volt nehéz meccs. Köszönjük, hogy velünk tartottatok!

Kanada ötméterest kap, és belövik. Megint “csak” 9 gól a különbség. (15-6)

Furcsa szituáció alakul ki: a kanadaiak emberelőnyt kaptak, az edző időt kért, de a bíró nem vette észre, továbbengedte, majd meglesz az időkérés, az emberelőnyt megismétlik. A kanadaiak ebből sem szereznek gólt.

Madaras Norbert tesz róla, hogy tíz legyen a különbség (15-5).

Magyar emberhátrány, a kanadaiak kapufát lőnek.

Kis Gábor harcol ki büntetőt. Biros meg belövi. (14-5)

Madaras Norbert úszik magyar részről a labda után, és elhozza, a magyar válogatott vezetheti a negyedik negyed első támadását. A kanadai kapus véd.

Kis Gábor klasszikus centergóllal mutatja meg, hogy azért a magyar válogatott is tud ám gólt lőni, és megint nyolc gól a különbség. Vége a harmadik negyednek.

Zsinórban a második kanadai gól…

A sapka nélküli kanadai játékos gólt szerez. (12-4)

Szegény kanadai válogatottnem tud mit kezdeni a magyar védőkkel szemben. Másfél perce támadtak, de Nagy Viktor könnyen hárította a lövéseket.

Centerből is eredményes a magyar válogatott: Varga Zsolt góljával már 12-3 az eredmény.

Kiss Gergely szabaddobásból egyből gólt lő. Kapus legyen a talpán, aki egy ilyen lövést hárítani tudna. (11-3)

Ötméterest ítélnek a magyaroknak. Kis Gábor harcolta ki, Varga Dénes lövi be a büntetőt. (10-3)

Hosnyánszky Norbert emberelőnyből gólt szerez. (9-3)

Magyar részről Varga Dániel úszik a labdára, de elvéti, a kanadaiak támadnak, a magyar védők mintha a kispadon maradtak volna, az időközben beállt Nagy Viktor sem tud védeni.

Nyugodt meccs, gyönyörű megoldások, szép vízilabda (a magyarok részéről), fölényes vezetés. Nagyszünet következik.

Kiss Gergely is megszerzi első gólját a vb-n.

Hosnyánszky Norbert kábé félpályáról gólt lő. A kanadai kapus kijött, arra számított, hogy a felúszó Varga Dani kapja a labdát, de Hosnyánszky úgy döntött megoldja ezt maga…

Biros Péter pazar ejtésgóljával, már néggyel vezetnek a magyarok.

Kis Gábor kihasználja a magyarok első emberelőnyét.

Kis Gábor ellen ötméterest ítélnek a bírók, a kanadai srác bepattintja a hálóba a labdát.

Gergely István könnyen hárítja a kanadaiak elhaló lövését. Két perc eltelt a második negyedből és még nincs gól.

Varga Dénes elhozza a labdát a második negyed elején. Támad a magyar csapat.

Nem tanúsítanak nagy ellenállást a kanadaiak, a magyar védők könnyen elveszik tőlük a labdát, ezzel vége is az első negyednek.

Varga Zsolt góljával újra 3 a különbség. Nem ígérkezik szívbajos meccsnek…

Az első kanadai gól is megszületik, Varga Dénest kiállították, a kanadaiak kihasználták az emberelőnyt.

Madaras Norbert is beköszön a tengerentúliaknak, ezúttal egy távoli, középről érkező lövéssel. A kanadai kapitány időt kér.

Alighogy leírom, Varga Dénes fölúszik a kanadai kapu elé, majd átteszi jobb oldalra a labdát a csapatkapitánynak, Biros Péternek, aki megszerzi első gólját.

Varga Dániel gólt lő bal szélről! Máris vezetnek eggyel.

A kapuban Gergely kezd, a ráúszást a kanadaiak nyerik.

Rómában hétágra süt a nap, a magyar és a kanadai válogatott már a vízben van, kék sapkában játszanak a mieink. Elméletileg nem jelenthet gondot a kanadaiak legyőzése.

Kezdőcsapatok:
Magyarország:
Gergely István (kapus), Szivós Márton, Madaras Norbert, Varga Dénes, Gór-Nagy Miklós, Hosnyánszky Norbert, Kiss Gergely, Varga II. Zsolt, Varga Dániel, Biros Péter, Kis Gábor, Hárai Balázs, Nagy Viktor (kapus)

Kanada: Robin Randall (kapus), Constantin Kudaba, Jonathan Rus, Nicolas Constantin-Bicari, Justin Boyd, Thomas Marks, Brandon Jung, Kevin Graham, Aaron Feltham, Dusko Dakic, Devon Diggle, Jared McElroy, Nicolas Youngblud (kapus)

Váncza Csilla

~ Szerző: khibedy - 2009/07/20.

Egy hozzászólás to “Vizes vb – élő közvetítés a Kanada elleni vízilabda mérkőzésről”

1. Kanada nem mérvadó ellenfél, de megnyugtató a látványos játék és a sok gól.